Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 03.05.2015 r. Uroczystość NMP Królowej Polski

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W związku z tym, Nabożeństwa Majowe odprawiamy w środy, piątki i soboty po wieczornej Mszy św.; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu począwszy od poniedziałku 4 maja, przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni
2. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
4. W środę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny. W piątek zapraszam o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej przy probostwie.
5. Osiemnaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę 10 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się we wtorek o godz. 16.30 i środę o godz. 18.30 oraz zaraz po Spowiedzi w sobotę. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 9 maja o godz. 9.30.
6. Coroczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się 23 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. W programie nabożeństwo różańcowe i Msza św. z kazaniem oraz komunikaty (ok. 2 godz.). Proszę zabrać sztandary związane z Żywym Różańcem. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Skrzypczak, Wiesławie Gonda, Jarosławowi Bździak, Sławomirowi Majewskiemu;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium. Zebraliśmy 81,31 zł.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Tobiasz Paweł Mały z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i
     Marta Antonina Przybyła z par. pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o tym, czy polska młodzież jest przywiązana do ojczyzny?; o życiu księży w obozie koncentracyjnym w Dachau; o urzędzie i kompetencjach głowy państwa; o duchowości mężczyzn.