Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 10.05.2015 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 osiemnaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Dzieci Komunijne będą uczestniczyły w Białym Tygodniu we Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dzieci przychodzą w strojach komunijnych). Nie będzie zatem Mszy o godz. 17.30 tylko o godz. 17.00.
2. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku - zapraszam na Mszę św. w poniedziałek o godz. 17.00.
3. Nabożeństwa Majowe w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. o godz. 17.00, w sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30.; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
4. W poniedziałek, wtorek i środę modlić się będziemy o dobre urodzaje. Przed Mszą św. o godz. 16.45 procesja wokół kościoła, ze stacją przy krzyżu. W czasie procesji śpiewać będziemy litanię do Wszystkich Świętych.
5. W środę 13 maja przypada rocznica objawień fatimskich i wspomnienie NMP z Fatimy; w czwartek  przypada święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.
6. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 maja. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Więcej informacji na stronie seminarium.
7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, a zatem jak zwykle składka będzie przeznaczona na potrzebne prace przy naszym kościele.
8. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w najbliższą niedzielę 17 maja przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.
9. Konkurs piosenki maryjnej dla dzieci odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w kościele.
10. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się 23 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.  Proszę zabrać sztandar związany z Żywym Różańcem. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę aby wszyscy, którzy jadą do Wielenia wpisali się na listę w zakrystii do poniedziałku włącznie. Wyjazd z Solca Nowego o godz. 10.00, z Solca o 10.10.
11. Serdecznie dziękuję - rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej; rodzicom dzieci z klasy II za wykonanie girlandy i posadzenie kwiatów przed kościołem; dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Gonda, Irenie Lewandowskiej, Eleonorze Skorupińskiej, Grażynie Małej; dziękuję także za składaną daninę diecezjalną.
12. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o przyjmowaniu uchodźców na włoskich wybrzeżach i nadziei dla nich; o tym, iż bycie człowiekiem sumienia nie jest doszukiwaniem się grzechów; o tym jak rozmawiać z dziećmi.