Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17.05.2015r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele.
2. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego Franciszka, dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.
3. Konkurs piosenki maryjnej dla dzieci – dzisiaj o godz. 15.00 w kościele.

4. Nabożeństwa Majowe w najbliższym tygodniu w środę, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
5. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od środy rozpoczniemy modlitwy przygotowujące do tej uroczystości.
6. W najbliższą niedzielę 24 maja, we Wroniawach dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. W związku z tym, w przyszłą niedzielę w naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.
7. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę 23 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.  Proszę zabrać sztandar związany z Żywym Różańcem. Wyjazd z Solca Nowego o godz. 10.00, z Solca o 10.10 (koszt 15 zł).
8. Serdecznie dziękuję rodzicom dzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej za ofiarowanie dla parafii nowej sygnaturki przy zakrystii i dzwonków ołtarzowych.
9. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po wieczornej Mszy św.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o tym jaki jest wizerunek Kościoła w Polsce – co jest rzeczywistością, a co medialną kreacją?; o dramatycznej sytuacji mieszkańców Nepalu po trzęsieniu ziemi; o wpływach Putina w dawnych republikach radzieckich – jaka jest faktyczna sytuacja w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.
11. Wyjazd dzieci komunijnych do Rokitna w środę 27 maja (w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.00, w Solcu o godz. 7.10 przy Sali wiejskiej. Koszt 25 zł.