Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 18.10.2015 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - składka jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac przeprowadzonych przy kościele.
2. Także dzisiaj obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie tygodnia misyjnego. Z tej racji przed kościołem zbieramy będziemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. o godz. 17.30; w sobotę o godz. 17.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
Modlitwa Różańcowa dla dzieci w środę o godz. 16.30.
4. W październiku Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmawiamy w środy o godz. 17.15.
5. W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek – św. Jana Kantego, w środę – bł. Jakuba Strzemię, w czwartek – św. Jana Pawła II.
6. W środę o godz. 17.30 zapraszam na Mszę św. i modlitwę przy relikwiach błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Modlić się będziemy za naszą Ojczyznę i za wszystkich przeżywających trudne chwile w swoim życiu. W tej intencji odmówimy także Różaniec. Po Mszy św. i Różańcu będzie możliwość uczczenia relikwii Błogosławionego.
7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszam tych wszystkich, którzy mogą pomóc przy sprzątaniu naszego cmentarza - w najbliższą sobotę 24 października na godz. 10.00. Proszę zabrać ze sobą grabie i worki.
8. Już dzisiaj informuję, iż w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian będzie odprawiona na naszym cmentarzu o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza. 1 listopada będzie jeszcze Msza św. w kościele o godz. 8.00.
9. Ks. Andrzej Kruś zaprasza na sprzątanie i porządkowanie cmentarza w Kębłowie, które odbędzie się w sobotę 24.10. od g.10.00 (prosi o przyniesienie ze sobą łopat, grabi i potrzebnych narzędzi). W tym roku planowane jest uporządkowanie kolejnych sektorów. Groby zaniedbane i pozostawione bez opieki będą skopywane. Ks. Andrzej prosi te osoby, które mają takie groby lub się nimi opiekują, o uporządkowanie ich i w miarę możliwości do 24.10. potwierdzenie, że o te groby będą dalej dbali lub należy je skopać! Groby nieuporządkowane i pozostawione „same sobie”, będą skopane i przygotowane pod nowe pochówki!
10. 1 listopada procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie o godz. 13.00.
11. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w środę po Mszy św. i w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Edycie Świniarek, Franciszce Świniarek, Julicie Antkowiak, Wandzie Wachowicz;
● za ofiary złożone na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 132, 20 zł.
13. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Wzrastanie” (4 zł), nowy numer „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).