Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 24.04.2016 r.

1. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, dzisiaj na terenie naszej Archidiecezji prowadzona jest przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy.
2. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
4. Do dzisiaj przyjmuję zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa (30.07-31.07.2016). Cena pakietu pielgrzyma 330 zł. (www.sdm.jordan-poznan.pl).
5. Od najbliższej niedzieli rozpoczniemy miesiąc maj. W związku z tym, Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy w środy, piątki i soboty po wieczornej Mszy św.; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu począwszy od poniedziałku 2 maja, przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Beacie Jęsiek, Małgorzacie Matysik, Lidii Spławskiej, Annie Lorenz;
● kolejnym 3 rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium. Zebraliśmy 139,52 zł;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu kościoła. Zebraliśmy 2.714 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”.