Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 01.05.2016 r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Odprawiamy je w środy, piątki i soboty po wieczornej Mszy św.; w niedziele po Mszach św. św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu począwszy od poniedziałku 2 maja (z wyjątkiem 3 maja), przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.

2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00  przyrzeczenia chrzcielne.
3. We wtorek przypada Uroczystość  NMP Królowej Polski, zarazem nasze Święto Narodowe - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym kościele Msze św. z uroczystości Matki Bożej odprawimy w poniedziałek o godz. 17.30 oraz we wtorek o godz. 8.00 i 11.00. Na Mszę św. we wtorek o godz. 11.00 zapraszam szczególnie wszystkich strażaków. Tego dnia zapraszam także na Apel Jasnogórski pod figurą Matki Bożej przy probostwie o godz. 21.00.
4. W poniedziałek, wtorek i środę modlić się będziemy o dobre urodzaje. Modlitwa w tej intencji przy krzyżu przed kościołem w poniedziałek i środę przed Mszą św. o godz. 17.15; we wtorek po Mszy św. o godz. 11.00.
5. W najbliższą niedzielę 8 maja obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ośmioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi wówczas do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 18.30 oraz zaraz po Spowiedzi w sobotę. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 7 maja o godz. 9.30.
6. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
7. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
8. Z racji I Piątku miesiąca, 6 maja okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 16.30 do 17.30; w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.
9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 5 maja od godz. 8.00.
10.  Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:  Dawid Nitschke z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Julita Kaczmarek z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym oraz Kamil Surma z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Anna Klecha z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za wykonanie nowej tarczy zegarowej panu Jarosławowi Sławińskiemu i jej polakierowanie panu Waldkowi; za wykonanie nowych okiennic na wieży – panu Waldemarowi Antkowiakowi oraz firmie pana Ryszarda Spławskiego za dotychczas wykonane prace przy froncie kościoła.
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Ukrainy. Zebraliśmy 244,20 zł;
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”.