Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 08.05.2016 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 ośmioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Dzieci Komunijne będą uczestniczyły w Białym Tygodniu we Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dzieci przychodzą w strojach komunijnych). W sobotę Msza św. wyjątkowo także o godz. 17.00. Uwaga! W tygodniu nie będzie Mszy o godz. 17.30 tylko o godz. 17.00.

2. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku - zapraszam na Mszę św. w niedzielę 15 maja o godz. 11.00.
3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 17.00.
4. Nabożeństwa Majowe w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. o godz. 17.00, w sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
5. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
6. Biuro Parafialne czynne tylko w środę po Mszy św.
7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od poniedziałku rozpoczniemy modlitwy przygotowujące do tej uroczystości.
8. W niedzielę 15 maja przeżywać będziemy peregrynację obrazu św. Józefa, Patrona Rodzin z Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu (szczegółowy plan peregrynacji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii www.parafiasolec.pl). Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i zawierzenia swoich rodzin i siebie opiece św. Józefa.
9. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona będzie na pokrycie długów związanych z remontem dachu naszej świątyni. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
10. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej za ofiarowanie dla parafii kompletu nowych maryjnych obrusów ołtarzowych.
11. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po wieczornej Mszy św.
12. Wyjazd dzieci komunijnych do Rokitna we wtorek 24 maja (w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.00, w Solcu o godz. 7.10 przy Sali wiejskiej. Koszt 25 zł.
13. Serdecznie dziękuję: rodzicom dzieci z klasy III za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej i posadzenie kwiatów przed kościołem; szczególnie dziękuję za przygotowanie dekoracji paniom: Natalii Przydróżnej i Joannie Winiarz; dziękuję także rodzicom dzieci z klasy II za wcześniejsze umycie okien i posprzątanie naszego kościoła na uroczystość I Komunii Świętej, także za wykonanie girlandy; dziękuję również za bieżące posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Paulinie Kozłowskiej, Grażynie Woźnej, Agnieszce Maciołek, Alinie Adamczak; 3 rodzinom za złożoną daninę diecezjalną.
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”.