Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii przeżywamy peregrynację obrazu św. Józefa Patrona Rodzin. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy szczególnie za ludzi starszych, chorych i samotnych oraz zawierzymy naszą Parafię św. Józefowi; podczas Mszy św. o godz. 11.00 małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz zawierzymy nasze rodziny opiece św. Józefa. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam także dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku oraz tegoroczne dzieci komunijne.

2. O godz. 16.45 nabożeństwo majowe, zawierzenie naszej parafii opiece św. Józefa i pożegnanie obrazu. W naszej parafii gościmy o. Stanisława Plewę OCD – kustosza obrazu św. Józefa i o. Józefa Niesłonego OMI, który głosi dla nas Boże Słowo. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i powierzenia swoich rodzin i siebie opiece św. Józefa.
3. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Składka w kościele przeznaczona jest na pokrycie długów związanych z remontem dachu naszej świątyni. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
4. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
5. Nabożeństwa majowe w środę, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
6. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
7. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia we Wroniawach Uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Z tej racji w naszym kościele wyjątkowo Msze św. o godz. 8.00 i 9.30. W naszej Parafii gościć będziemy o. Joachima Kusza OMI, który głosił będzie Boże Słowo, a po Mszach św. będzie rozprowadzał „Misyjne Drogi”. Nabywając tę gazetę będzie można wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła.
9. W czwartek 26 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 od krzyża przy ul. Szkolnej i pójdziemy w stronę Sali wiejskiej, gdzie będzie ostatni ołtarz i Msza św. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy. Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”.