Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 22.05.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii gościmy o. Joachima Kusza OMI, który głosi Słowo Boże, a po Mszach św. przed kościołem rozprowadza czasopismo „Misyjne Drogi”. Nabywając tę gazetę można wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła. We Wroniawach Uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00. Z tej racji w naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 9.30.

2. Nabożeństwa majowe w środę, piątek i sobotę po Mszy św.; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Na Sali w Solcu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00.
3. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w najbliższy wtorek 24 maja (zbiórka w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.20, w Solcu o godz. 7.30 przy Sali wiejskiej). Koszt 30 zł.
4. W środę 25 maja, z racji przypadającego 26 maja Dnia Matki, tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Tego dnia nie będzie w kościele Mszy św.
5. W czwartek 26 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja i Msza św. w Solcu. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 od krzyża przy ul. Szkolnej i pójdziemy w stronę Sali wiejskiej, gdzie będzie ostatni ołtarz i Msza św. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy I ołtarzu przy krzyżu będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów. Tego dnia Msza św. i procesja we Wroniawach o godz. 9.00.
6. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy - w poniedziałek o godz. 16.30 przy kościele.
7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św.
8. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę 28 maja 2016 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.  Proszę zabrać sztandar Żywego Różańca. Wyjazd z Solca Nowego o godz. 10.00, z Solca o 10.10 (koszt ok.15 zł).
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:  Dariusz Szulc z par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Brennie i Weronika Żok z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Edycie Majewskiej, Arlecie Kalemba, Jarosławowi Bździakowi;
 ● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.815,92 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 ● dziękuję także za ofiary zbierane przed kościołem na Światowe Dni Młodzieży – zebraliśmy 130 zł.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer gazety „Miłujcie się”.