Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą - 29.05.2016 r.

1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.
2. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP.

3. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
4. W środę po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 8.00.
7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
8. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek od 16.30 do 17.00.
9. W dniach od 20 do 23 lipca 2016 r. gościć będziemy w naszej parafii i we Wroniawach grupę 50 młodych ludzi wraz z księdzem De Villepoix Damien z Francji, a dokładnie z Valence. W zakrystii jest wyłożona lista na którą mogą zapisywać się te rodziny, które chciałyby przyjąć do swych domów pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Irenie Lewandowskiej, Eleonorze Skorupińskiej, Katarzynie Gonda, Beacie Gonda;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i Mszy św. w Solcu. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary; strażakom i ministrantom; panu organiście i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Bożego Ciała.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.