Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 14.08.2016 r.

1. Przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę - o godz. 8:00 i 11:00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. oraz w czwartek od 16.30 do 17.30.
5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 20.08 do 29.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze pokrycie długu związanego z remontem dachu naszego kościoła.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bogumile Krawczyk, Beacie Żok, Sławomirowi Brychcy;
 ● dziękuję za złożone ofiary na potrzeby KUL i WT w Poznaniu. Zebraliśmy 107 zł;
● dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego festyn (nawet trudno byłoby wymienić wszystkie osoby); za ofiarowane placki i fanty, a także dary pieniężne; za liczną obecność i myślę, że także dobrą zabawę. Dziękuję także tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać teren przy kościele po zakończonym festynie. Jak już informowałem wcześniej, cały dochód z festynu (głównie z cegiełek, gastronomii, konkurencji sportowych, sprzedaży rękodzieła) będzie przeznaczony na dalsze pokrycie długu związanego z remontem dachu naszego kościoła. Zebraliśmy w tym roku 19.639,35 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
Relację filmową z naszego festynu można obejrzeć na stronie www.telewizjaleszno.pl
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł).