Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 21.08.2016 r.

1. Do końca najbliższego tygodnia Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00. Od 31 sierpnia wracamy do starego porządku Mszy św., czyli w środę, piątek i sobotę o godz. 17.30; w niedziele bez zmian.
2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na dalsze pokrycie długu związanego z remontem dachu naszego kościoła.

3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca – dzisiaj o godz. 14.00 na Sali Wiejskiej w Solcu.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. oraz w czwartek od 16.30 do 17.30.
5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
6. W najbliższy piątek 26 sierpnia przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Kuś, dyrektor i katecheta Publicznego Gimnazjum Katolickiego i. św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W ramach trwających obchodów Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, zawierzymy naszą parafię Matce Bożej. Do tego aktu zawierzenia chcemy się przygotować duchowo poprzez wspólną Modlitwę Różańcową. Różaniec będziemy odmawiać we wtorek i czwartek na Sali w Solcu o godz. 17.00; w środę o godz. 16.30 w kościele oraz w piątek o godz. 11.30 w kościele. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy w intencji naszej Parafii. Po Sumie Odpustowej w piątek procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy! Tego dnia będzie jeszcze w naszym kościele Msza św. o godz. 17:00; we Wroniawach o godz. 18:00. Z racji naszej Parafialnej Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
7. W związku z Odpustem, proszę o przyjście na próbę te dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w czasie odpustowej procesji oraz ministrantów – w środę 24 sierpnia o godz. 18:00.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Żok, Honoracie Dubskiej, Błażejowi Karkutowi.
9. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Walkowiaka z ul. Nowej w Solcu (przeżył 40 lat). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł).