Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - 27.04.2014r. ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną - 27.04.2014r. ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. w niedzielę o godz. 8.00 i 9.00. Z racji kanonizacji Jana Pawła II nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 11.00.
2. Dzisiejsza niedziela jest także dniem kanonizacji dwóch Papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II. Transmisja w TVP 1 oraz Telewizji Trwam o godz. 10.00.
3. W związku z rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniem Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
4. W poniedziałek 28 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona naszej Ojczyzny.
5. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można wrzucać intencje do wspólnej modlitwy.
6. W środę 30 kwietnia nawiedzi Wolsztyn Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Salus Populi Romani. Uroczysta Msza św. w Farze wolsztyńskiej o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Wszystkich, którzy chcieliby brać udział w tym wydarzeniu a nie mają jak dojechać do Wolsztyna, proszę o kontakt ze mną.
7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
8. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy zawsze po Mszy św., a we wtorki i czwartki o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.
9. W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej i Głównej Patronki Polski. Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. O godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej przy probostwie.
10. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne, za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam dzieci i rodziców, proszę przynieść świece. Uwaga! Pierwsza próba przed I Komunią Św. w poniedziałek 28 kwietnia o godz. 18.30 w kościele.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Edycie Majewskiej, Katarzynie i Beacie Gonda; za ofiary złożone w Wielkanoc z racji trzeciej niedzieli miesiąca – zebraliśmy 2.491 zł; a także za ofiary zebrane w drugi dzień Świąt na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 171 zł i 10 gr. Serdeczne Bóg zapłać!; za składaną daninę diecezjalną.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Numer specjalny „Przewodnika Katolickiego” w związku z kanonizacją Jana Pawła II oraz „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.
13. W minionym tygodniu zmarła śp. Mirosława Biedrzyńska z Solca Nowego (przeżyła 71 lat). Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 28 kwietnia o godz. 14.30 w parafii Długie Stare. Różaniec w jej intencji w niedzielę o godz. 15.00 w kościele.  Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…