Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 04.05.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną - 04.05.2014r.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a we wtorki i czwartki o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.
2. We wtorek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w czwartek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny. W czwartek zapraszam o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej przy probostwie.
3. Trzynaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę 11 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich. Próby dla tych dzieci odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 19.00 oraz zaraz po Spowiedzi w sobotę. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców i bliskich w sobotę 10 maja o godz. 10.00.
4. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się 17 maja 2014 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. W programie nabożeństwo różańcowe i Msza św. z kazaniem oraz komunikaty (ok. 2 godz.). Proszę zabrać sztandary związane z Żywym Różańcem. Zapisy w zakrystii.
5. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz umycie okien w kościele - rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej; panu Tomaszowi za skoszenie trawy;
- za ofiary złożone na potrzeby Archidiecezjalnej Caritas. Zebraliśmy 145 zł i 10 gr.;
- za składaną daninę diecezjalną;
Z ważniejszych spraw gospodarczych, w ostatnim czasie: uporządkowaliśmy teren przed probostwem, zasadzono nowe krzewy przed plebanią i kwiaty przed kościołem, wykonany został nowy stojak pod paschał w kościele, otrzymaliśmy w darze  nowe stojaki pod kwiaty przy ołtarzu,  wykonano i wstawiono nowe drewniane drzwi na probostwo, otrzymaliśmy w darze do kompletu z ornatem maryjnym - dalmatykę i welon.
7. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Robert Adam z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i
     Anna Monika Kryś z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (zapowiedź I)
  ● Maciej Marcin Frątczak z par. pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze i
      Ewelina Prałat z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym (zapowiedź I)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.