^Do góry

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną Święto Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego (Dz. 699).
1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Przypominam o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, która obowiązuje aż do odwołania.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 12.00 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 17.00.
3. UWAGA! Od poniedziałku 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele będzie mogło uczestniczyć więcej osób, czyli 1 osoba na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 15 osób (wliczają się w to wszystkie osoby obecne w kościele, czyli także ksiądz i posługujący). Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

4. Każda Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na naszym parafialnym FB:    https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
5. We Wroniawach można także oglądać każdą Mszę św. transmitowaną na żywo na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (link „kamery online”).
6. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Niedziel Wielkanocnych warto zajrzeć na stronę internetową: www.swietawdomu.pl
7. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60).
8. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
9. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
10. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alinie Adamczak, Arlecie Kalemba;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne znajduje się na www.parafiasolec.pl w zakładce kontakty).
● panom, którzy uporządkowali teren przy kościele i posiali trawę.
12. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

P r o b o s z c z

Copyright © parafiasolec.pl 2013

Na tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies"..

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.